معاونت خدمات و محیط زیست شهری
معاونت خدمات و محیط زیست شهری
   
  • طبقه بندی آموزش شهروندی
  • زمستان وهمکاری شهروندان
   تعداد بازدید :997

   زمستان وهمکاری شهروندان

   زمستان وهمکاری شهروندانزمستان در راه است و طبعا تمامی شهرهای کشور شرایط آب و هوای خاصی دارند که شهر مشهد نیز از این امر استثناء نیست. حال در این شرایط شهرداریها خود را برای پیشگیری و مقابله با حوادث احتمالی آماده می نمایند اما روی سخن بنده با شهروندان خوب مشهدی است که در ...

   زمستان در راه است و طبعا تمامی شهرهای کشور شرایط آب و هوای خاصی دارند که شهر مشهد نیز از این امر استثناء نیست.
   حال در این شرایط شهرداریها خود را برای پیشگیری و مقابله با حوادث احتمالی آماده می نمایند اما روی سخن بنده با شهروندان خوب مشهدی است که در چنین شرایطی می بایستی با همکاری مناسب در ایجاد موقعیتی راحت تر و کم هزینه تر شهرداری را یاری نما یند و خود نیز کمتر با مشکل مواجه شوند .
   با شروع فصل پائیز و تغییر شرایط جوی شهرداری برنامه های اجرائی و فعالیتهای خود را در این راستا پیش می برد که از جمله اقدامات :لایروبی کانال ها ، پاکسازی کال ها ، آماده نمودن موتور پمپ ها ، آموزش مجدد پرسنل ، تجهیز و آماده بکار نمودن خودروهای فعالیت های زمستانی از جمله خودروهای نمک پاش و برف روب و استقرار باکس های شن و نمک و ..... که تمامی این اقدامات جهت رفاه حال شهروندان صورت می گیرد .
   اما نکته مهم این است که این اقدامات فقط و فقط در کنار همکاری مناسب و به موقع شهروندان اثر بخش خواهد بود که از جمله اقداماتی که شهروندان در غالب همکاری بایستی بعمل آورند به شرح ذیل می باشد:
   1- توجه ویژه به گزارشات هواشناسی و اخطار یه ها
   2- به هنگام بارش باران یا برف ،حتی المقدور از وسایل نقلیه شخصی کمتر استفاده نمایند یا در صورت نیاز بعد از بازگشائی معابر تردد نمایند .
   3- به هنگام فعالیت ماشین آلات و پرسنل خدمات شهری شهرداری، جهت رفع آب گرفتگی ها و همچنین برف روبی همکاری لازم را مبذول دارند تا پرسنل خدوم شهرداری بتوانند اقدامات خود را در کوتاه ترین زمان ممکن بعمل آورند .
   4- به هنگام بارش برف سنگین نسبت به تکاندن درختان خصوصا درختان سوزنی برگ و درختان ضعیف تر و کوچک تر اقدام نمایند تا از صدمه رسیدن به درختان جلوگیری شود .(توضیح اینکه فقط در بارش برف سنگین این اقدام باید صورت گیرد چون برف کم برای درختان مفید است )
   5- با عدم تخلیه برف پشت بام منازل یاصحن حیاط خود به داخل پیاده رو و معابر و همچنین برف روبی به موقع پیاده رو مقابل منزل یا واحد تجاری خود در بهبود عبور و مرور شهری همکاری نمائید .
   6- از پارک خودروهای خود در حاشیه معابر خودداری نمایند تا ضمن همکاری در تسریع فعالیت خودروهای برف و روب از وارد شدن خسارت به خودرو خود نیز جلوگیری نمایند .
   7- با توجه به اینکه به هنگام بالا رفتن برودت هوا در وهله اول پل ها و زیر گذرها و سطوح شیب دار دچار یخ زدگی می شوند در این ایام حتی المقدور از این سطوح و مسیرها استفاده ننمایند .

   8- به هنگام مواجهه به یخ زدگی سطوح شیب دار و امکان لغزش خودرو و ایجاد مشکل در تردد سریعا از کیسه های شن و نمک حاشیه پل ها و سطوح شیب دار بابت باز شدن یخ کف معابر استفاده نمایند تا عبور و مرور آسانتر گردد .
   9- از قرار دادن هر گونه شی ء یا کالا و یا تخلیه ضایعات و نخاله ها و وسایل مازاد در داخل کانالها و کال ها اکیدا خودداری نمائید که عمده دلیل آب افتادگی در ایام بارندگی ،ایجاد مشکل در کانال ها می باشد .
   10- از قرار دادن کیسه های زباله و پسماند به هنگام بارش برف در بیرون از منزل اکیدا خودداری نمایند.
   11-چنانچه با مشکل مواجه شده و احتیاج به کمک و همکاری پرسنل شهرداری دارند با شماره تلفن های 6101260 3الی 64 مرکز ارتباطات رادیوئی شهرداری تماس بگیرند تا امکان برقراری و اعزام فوری اکیپ های آماده بکار مهیا باشد .
   12-در خاتمه از دادن غذا به پرندگان و حیوانات اهلی نیز دریغ ننمایند .    

مجموع بازدیدها : 3,088,305
تعداد بازدید امروز : 47
تعداد بازدید دیروز : 603
آخرین به روزرسانی : 13:47  1397/03/06
آدرس :

میدان شهدا- شهرداری مرکز - ساختمان توسعه - طبقه اول

تلفن :051-32243943
فاکس :051-32243944
رایانامه :armat-el@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد