معاونت خدمات و محیط زیست شهری
معاونت خدمات و محیط زیست شهری
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 28
   کد: 130594
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد خبر داد؛

   اجرای طرح جمع آوری پسماندهای مطب پزشکان/ جریمه ده برابری در صورت عدم انعقاد قرار داد

   در صورت عدم انعقاد قرار داد توسط هر یک از پزشکان طبق قانون، ملزم به پرداخت ده برابر مبلغ مندرج در قالب عوارض نوسازی جریمه خواهند بود.
   اجرای طرح جمع آوری پسماندهای مطب پزشکان/ جریمه ده برابری در صورت عدم انعقاد قرار داد

   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد از اجرای طرح جمع اوری پسماندهای مطب پزشکان خبر داد.
   به گزارش مدیریت روابط عمومی و مشارکتهای مردمی معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد ، خلیل الله کاظمی گفت: طبق دستورالعمل کارگروه ملی استان کلیه مطب های سطح شهر باید تحت پوشش این طرح باشند و پسماندهای آنها جمع آوری و بهای خدمات توسط پزشکان شهر با بستن قرار داد از آنان اخذ شود.
   وی افزود: در صورت عدم انعقاد قرار داد توسط هر یک از پزشکان طبق قانون، ملزم به پرداخت ده برابر مبلغ مندرج در قالب عوارض نوسازی جریمه خواهند بود.
   کاظمی عنوان کرد: از پنج گروه پسماند دو دسته آن شامل پسماندهای پزشکی و بیمارستانی و پسماندهای ویژه در زمره پسماندهای خطرناک قلمداد می شوند که نیاز به مدیریت ویژه دارد.
   وی در این خصوص گفت: با توجه به اینکه پزشکان خود با سلامت افراد در ارتباط هستند و بیشتر از هر فردی به خطرات پسماندهای پزشکی و عفونی واقف اند، طبق ماده 7 قانون مدیریت پسماند، مدیریت اجرایی پسماندهای صنعتی و ویژه و خطرناک برعهده تولید کننده است و در ماده 8 قانون هزینه این مدیریت از تولید کننده با تعرفه ای که طبق دستور العمل وزارت کشور و توسط شوراهای اسلامی بر حسب نوع پسماند تعیین شده از پزشکان دریافت می شود .
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد در ادامه افزود: اطلاع رسانی این طرح در سالهای گذشته به دفعات در جراید و اطلاعیه هایی صادر شده است و در همین راستا همکاران ما نیز با مراجعه به مطب ها بصورت حضوری نیز این قانون را به پزشکان ابلاغ می نمایند.
   کاظمی گفت: از مجموع 6000 مطب در شهر تا کنون نزدیک به 1300 مطب اطلاع رسانی شده است و در مرحله اول اولویت کار با سه گروه پزشکان عمومی (دارای تزریقات) ، دندان پزشکان و متخصصین زنان و زایمان است که در مجموع بصورت متناوب کلیه پزشکان را در برمی گیرد .
    

   تعداد بازدید: 28
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 3,088,265
تعداد بازدید امروز : 7
تعداد بازدید دیروز : 603
آخرین به روزرسانی : 13:47  1397/03/06
آدرس :

میدان شهدا- شهرداری مرکز - ساختمان توسعه - طبقه اول

تلفن :051-32243943
فاکس :051-32243944
رایانامه :armat-el@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد