معاونت خدمات و محیط زیست شهری
معاونت خدمات و محیط زیست شهری
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 54
   کد: 154653
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهردای مشهد اعلام کرد:

   افتتاح پارک لاله و نرگس در منطقه 4 تا پایان تیر ماه

   پارک های لاله و نرگس که مجموعاً به مساحت حدود 6/3هکتار و با اعتباری معادل 3 میلیارد و 800 میلیون تومان است تا پایان تیر ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.
   افتتاح پارک لاله و نرگس در منطقه 4 تا پایان تیر ماه

   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهردای مشهد از افتتاح و بهره برداری پارک لاله و نرگس تا پایان تیر ماه جاری خبر داد.
   به گزارش مدیریت روابط عمومی و مشارکتهای مردمی معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی درخصوص پروژه های عمرانی فضای سبز و خدمات شهری منطقه 4 اظهار داشت: پارک های لاله و نرگس که مجموعاً به مساحت حدود 6/3هکتار و با اعتباری معادل 3 میلیارد و 800 میلیون تومان است تا پایان تیر ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.
   وی افزود: عملیات اجرای پارک محلی نرگس، انتهای پنجتن 55 به مساحت 10.000 متر مربع به پایان رسیده و آماده بهره برداری می باشد و احداث پارک محلی لاله در همین آدرس، به مساحت 26.000 متر مربع درحال انجام است و حداکثر تا پایان تیرماه تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
   کاظمی تصریح کرد: در احداث فضای سبز این پارکها، با هماهنگی عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی طرق مشهد، ضمن ترکیب خاک بستر با کود دامی و کمپوست برای افزایش ظرفیت نگه داشت آب، چمن با نیاز آبی پائین کاشته شده است.
   در ادامه کاظمی در خصوص سایر پروژه های عمرانی فضای سبز منطقه 4 از جمله عرصه پیش بینی شده برای احداث پارک خطی آفرینش در بلوار شهید آوینی به مساحت 22.000 متر مربع و پارک خطی بابا نظر به مساحت 6000 متر مربع گفت: برای اجرای این دو پروژه در مرحله اول حدود800 میلیون تومان اعتبار عمرانی پیش بینی شده است.
   معاون خدمات و محیط زیست شهری در این بازدید ضمن تاکید بر توسعه پارک ها در هسته های متراکم جمعیتی، پیگیری تملک اراضی باقی مانده باغ سرهنگ (پارک اقاقیا) واقع در طبرسی شمالی 17 را جزو اولویت های تملک منطقه 4 بر شمرد و به شهردار منطقه تاکید نمود برای مذاکره با مالکین این باغ و توسعه پارک اقاقیا برنامه ریزی و اقدام شود.
   وی مطالعه و طراحی عرصه خالی متعلق به شهرداری در ضلع شمالی پنجتن را به منظور احداث پارک محلی ضروری دانست و بر تسریع اجرای پروژه خط انتقال چاه پنجتن به پارک ارم تاکید کرد.
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد درخصوص محل پیش بینی شده برای انجام فعالیت های انتفاعی و سرمایه گذاری در پارک زیتون گفت: با توجه به طی مراحل قانونی جذب سرمایه گذار، پیگیری جدی موضوع به منظور تسریع اجرایی شدن آن صورت می پذیرد.
    

   تعداد بازدید: 54
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
هسته گزینش شهرداری مشهد
پورتال شهر مشهد
سازمان حفاظت محیط زیست کشور
مرکز اطلاعات علمی تحصصی مدیریت شهری
مجموع بازدیدها : 3,223,385
تعداد بازدید امروز : 279
تعداد بازدید دیروز : 555
آخرین به روزرسانی : 12:13  1397/08/29
آدرس :

میدان شهدا- شهرداری مرکز - ساختمان توسعه - طبقه اول

تلفن :051-32243943
فاکس :051-32243944
رایانامه :armat-el@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد