معاونت خدمات و محیط زیست شهری
معاونت خدمات و محیط زیست شهری
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 18
   کد: 160221
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
   معاون خدمات و محیط زیست شهری در مراسم رونمایی از تجهیزات 7 میلیارد تومانی پایش آلاینده های محیط زیستی:

   اولین بار و به همت شهرداری سیاهه منابع انتشار آلاینده های شهر مشهد تدوین می شود/ به زودی به پایش آلودگی های آب، خاک وفاضلاب نیز ورود پیدا خواهیم کرد

   در حوزه امواج الکترومغناطیسی نیز خوشبختانه وضعیت مشهد خوب است زیرا میزان انتشار امواج الکترومغناطیسی از سوی آنتن های BTS تلفن همراه در مشهد 2.5 ولت متر است در حالی که میزان استاندارد آن 28 ولت است که در این حوزه مشهد وضعیت خوبی دارد.   اولین بار و به همت شهرداری سیاهه منابع انتشار آلاینده های شهر مشهد تدوین می شود/ به زودی به پایش آلودگی های آب، خاک وفاضلاب نیز ورود پیدا خواهیم کرد

   معاون خدمات ومحیط زیست شهرداری مشهد از ورود شهرداری مشهد به پایش آلودگی آب، خاک و فاضلاب شهر مشهد در آینده ای نزدیک خبر داده و گفت: با تفاهم نامه ای که میان شهرداری مشهد و دانشگاه صنعتی شریف تهران امضا شد، برای اولین بار سیاهه منابع انتشار آلاینده های زیست محیطی شهر مشهد تدوین می شود.
   به گزارش مدیرت روابط عمومی و مشارکتهای مردمی معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد مقدس، خلیل الله کاظمی امروز در مراسم رونمایی از تجهیزات پایش آلاینده های زیست محیطی و سامانه جامع پایش آلاینده های شهرداری مشهد که با حضور شهردار مشهد، معاون استاندار و اعضای شورای شهر مشهد برگزار شد با بیان اینکه در حال حاضر مهمترین موضوع سلامتی شهروندان است که برای آن برنامه ریزی هایی انجام شده است، افزود: در این راستا مجموعه ای در قالب هیات امنا با حضور محیط زیست، استانداری و شهرداری مشهد تشکیل شده تا با برنامه ریزی و تامین تجهیزات مورد نیاز تمامی آلاینده های زیست محیطی شهر مشهد را رصد کند.
   وی اضافه کرد: امروز یکی از آلودگی های مورد توجه آلودگی هوا است در حالی که آلودگی صوتی که با روح وروان مردم سر و کار دارد نیز در مشهد وضعیت خوبی ندارد لذا دستگاه های سنجش آلودگی صوتی خریداری تا به وسیله آن وضعیت آلودگی صوتی شهر را به صورت آنلاین رصد کنیم .
   وی به خرید دستگاه سنجش آلودگی امواج مغناطیسی اشاره کرد و ادامه داد: یکی از دغدغه های شهروندان امواج مغناطیسی ناشی از آنتن های BTS تلفن های همراه است لذا دستگاه هایی برای سنجش میزان این امواج در نقاط مختلف شهر مشهد نیز خریداری شده است.
   کاظمی تصریح کرد: در بحث آلودگی هوا خوشبختانه از 202 روز گذشته از ابتدای سال تاکنون به جز سه روز که به دلیل ریزگردها هوای شهر مشهد آلوده و ناسالم بود 19 روز هوای پاک داشته ایم که با توجه به 8 روز هوای پاک سال 96 شهروندان هوای بهتری را نسبت به مشابه سال قبل تنفس کرده اند.
   معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد گفت: در بحث آلودگی صوتی نیز استاندارد سطح امواج صوتی 50 دیسبل است که با توجه به داده های دستگاه های صوت سنج این میزان در مشهد 75 دیسیبل است که 25 دیسیبل بیشتر از حد استاندارد است.
   وی افزود: در حوزه امواج الکترومغناطیسی نیز خوشبختانه وضعیت مشهد خوب است زیرا میزان انتشار امواج الکترومغناطیسی از سوی آنتن های BTS تلفن همراه در مشهد 2.5 ولت متر است در حالی که میزان استاندارد آن 28 ولت است که در این حوزه مشهد وضعیت خوبی دارد.
   وی به خرید تجهیزات پایش اشعه UV در مشهد اشاره کرد و ادامه داد: این اشعه با سلامتی پوست ارتباط دارد و میزان استاندارد آن 3-6 است که براساس پایش های انجام شده توسط دستگاه های سنجش میزان اشعه UV در مشهد در روزهای تابستان به 9 و متوسط آن در سایر روزها 2.75 است.
   کاظمی اضافه کرد: قابل توجه اینکه تجهیزات خریداری شده سنجش آلاینده های زیست محیطی قابلیت در اختیار گذاشتن آنلاین اطلاعات جمع آوری شده را دارد که شهروندان می توانند از طریق سامانه "سنم" این اطلاعات را دریافت کنند.
   معاونت خدمات ومحیط زیست شهری شهرداری مشهد به راه اندازی آزمایشگاه معین در مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی شهرداری مشهد اشاره و اظهار کرد: همچنین در نظر داریم در آینده نزدیک به بحث پایش خاک، آب و فاضلاب نیز ورود پیدا کنیم .
   وی تصریح کرد: با همکاری معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری در کارگروه کاهش آلودگی هوا و با تاکیدات شهردار مشهد با امضا تفاهم نامه ای با دانشگاه صنعتی شریف برای اولین بار سیاهه منابع انتشار آلاینده های هوای شهر مشهد تدوین خواهد شد که می تواند در برنامه ریزی جهت کاهش آلودگی هوای شهر تاثیر زیادی داشته باشد. همچنین با همکاری اداره کل هواشناسی استان مدل پیش بینی آلودگی هوا را در دسته تهیه داریم.
   لازم به ذکر است از پنج ایستگاه اندازه گیری شدت صوت، 10 ایستگاه هواشناسی، 10 ایستگاه سنجش آنلاین اشعه UV، دستگاه پرتابل سنجش آلاینده بو و گاز، 2 گشت کنترل آلاینده های زیست محیطی ویژه خودروهای سنگین و اتوبوس، 5 نمایشگر اطلاع رسانی کیفیت هوا، 2 دستگاه پرتابل سنجش خروجی دودکش کارخانه ها و ایستگاه سنجش امواج الکترومغناطیسی با هزینه 7 میلیارد تومان رونمایی شد.

   تعداد بازدید: 18
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
هسته گزینش شهرداری مشهد
پورتال شهر مشهد
سازمان حفاظت محیط زیست کشور
مرکز اطلاعات علمی تحصصی مدیریت شهری
مجموع بازدیدها : 3,236,143
تعداد بازدید امروز : 413
تعداد بازدید دیروز : 573
آخرین به روزرسانی : 07:20  1397/09/21
آدرس :

میدان شهدا- شهرداری مرکز - ساختمان توسعه - طبقه اول

تلفن :051-32243943
فاکس :051-32243944
رایانامه :armat-el@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد