معاونت خدمات و محیط زیست شهری
معاونت خدمات و محیط زیست شهری
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 16
   کد: 160222
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
   رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد؛

   خدمات شهری حوزه ملموس شهر هوشمنداست/ از ابتدای شروع بکار شورای پنجم به دنبال تحقق شهر هوشمند بوده ایم

   خوشبختانه با تلاش مدیران شهری کلانشهرها و ارتباط با دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان اتفاقات خوبی برای تامین تجهیزات و علوم مورد نیاز به صورت بومی را شاهد بوده ایم.
   خدمات شهری حوزه ملموس شهر هوشمنداست/ از ابتدای شروع بکار شورای پنجم به دنبال تحقق شهر هوشمند بوده ایم

   رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد با اشاره به شعار و سیاست شواری پنجم و شهردار مشهد در آغاز بکار این شورا در تحقق شهر هوشمند گفت: برای شهر هوشمند تعاریف زیادی وجود دارد اما حوزه خدمات شهری و محیط زیست یکی می تواند شهر هوشمند را برای عامه ملموس کند.
   به گزارش مدیریت روابط عمومی و مشارکتهای مردمی معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد مقدس، محمدهادی مهدی‌نیا در مراسم رونمایی از تجهیزات و سامانه جامع پایش آلاینده های زیست محیطی مشهد و امضا تفاهم نامه تدوین سیاهه منبع انتشار آلاینده های شهر مشهد که با حضور شهردار و معاون استاندار برگزار شد، افزود: وجود این تعاریف در خصوص شهر هوشمند اجرایی کردن مفهوم شهر هوشمند کار سادهای نیست.
   وی اضافه کرد: واژه شهر هوشمند، یک ادبیات تا حدودی جدید در جهان است که بیشترین مصداق‌های آن در حوزه خدمات شهری ملموس است.
   وی با شاره به اینکه هدف شورای پنجم و شهردار مشهد از ابتدای آغاز بکار تحقق شهر هوشمند بوده است، اظهار کرد: یکی از مصداق های تحقق شهر هوشمند خدمات شهری است لذا هوشمندسازی در این حوزه باید مورد توجه قرار گیرد.
   مهدی نیا تصریح کرد: در بحث تامین تجهیزات و تولید علم در حوزه خدمات و محیط زیست شهری در گذشته به تکنولوژی و علم کشورهای تولید کننده آن وابستگی زیادی داشتیم اما خوشبختانه با تلاش مدیران شهری کلانشهرها و ارتباط با دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان اتفاقات خوبی برای تامین تجهیزات و علوم مورد نیاز به صورت بومی را شاهد بوده ایم.
   رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد گفت: اگر مدیریت شهری به دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان اعلام نیاز کند به سمتی خواهیم رفت که در آینده دانش و تکنولوژی مورد نیاز به صورت 100درصد بومی شود.
   وی با تقدیر از اقدامات انجام شده در خصوص امضا تفاهم نامه تدوین سیاهه منابع آلاینده آلودگی هوای مشهد با دانشگاه صنعتی شریف افزود: این اقدامات می تواند باعث تسریع در تحقق شهر هوشمند و پیدا شدن حلقه مفقوده ارتباط میان مدیریت شهری با دانشگاه ها و مراکز علمی باشد که تاثیرات و ثمرات مثبتی را به دنبال خواهد داشت.

   تعداد بازدید: 16
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
هسته گزینش شهرداری مشهد
پورتال شهر مشهد
سازمان حفاظت محیط زیست کشور
مرکز اطلاعات علمی تحصصی مدیریت شهری
مجموع بازدیدها : 3,236,130
تعداد بازدید امروز : 400
تعداد بازدید دیروز : 573
آخرین به روزرسانی : 07:20  1397/09/21
آدرس :

میدان شهدا- شهرداری مرکز - ساختمان توسعه - طبقه اول

تلفن :051-32243943
فاکس :051-32243944
رایانامه :armat-el@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد