معاونت خدمات و محیط زیست شهری
معاونت خدمات و محیط زیست شهری
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 20
   کد: 160235
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
   معاون هماهنگی امور عمرانی استانداردر مراسم رونمایی از تجهیزات پایش آلاینده های زیست محیطی؛

   خدمات شهری مشهد در میان شهرداریهای کشور شاگرد اول است

   خوشبختانه در پی انجام این اقدامات از ابتدای مهرماه جاری تا امروز 17 مهرماه تمام روزها هوای مشهد در شرایط سالم بوده است که امیدواریم با اقدامات و برنامه ریزی های مناسب شاهد کاهش آلودگی هوا باشیم.
   خدمات شهری مشهد در میان شهرداریهای کشور شاگرد اول است

   معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اهمیت حفاظت از محیط زیست و اقدامات انجام شده برای کاهش الودگی هوای مشهد طی چند سال اخیر گفت: براساس آخرین بررسی های انجام شده برای کاهش 50 درصدی آلودگی هوای شهر مشهد به اعتباری 4800 میلیارد تومانی نیاز داریم.
   به گزارش مدیریت روابط عمومی و مشارکتهای مردمی معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد مقدس، محمد مقدوری در مراسم بهره برداری از تجهیزات سنجش آلاینده های زیست محیطی، رونمایی از سامانه جامع پایش آلاینده های شهر مشهد و همچنین امضا تفاهم نامه تدوین سیاهه منابع آلاینده آلودگی هوای مشهد با دانشگاه صنعتی شریف افزود: دستگاههای مختلفی در طرح کاهش 50 درصدی آلودگی هوای مشهد مشارکت خواهند داشت و طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار بر این است که این طرح طی سه سال عملیاتی شود.
   وی با اشاره به اینکه اکنون همه کشورها در گیر مشکلات زیست محیطی هستند، اظهار کرد: بر همین اساس یکی از برنامه های اصلی و مورد توجه کشورهای پیشرفته و در حال توسعه کاهش مشکلات زیست محیطی است که در این میان ایران، خراسان رضوی و شهر مشهد از این امر مستثنا نیستند.
   وی اضافه کرد: مشهد به لحاظ زیست محیطی به ویژه آلودگی هوا دارای مشکلاتی است که در سالهای اخیر با شیب نسبتا تند افزایش پیدا کرده است.
   معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: اکنون از لحاظ شاخص های آلودگی های زیست محیطی ایران در میان 180 کشور جهان رتبه 80 و متوسط را دارا است بر این اساس ایران در تولید گازهای گلخانه ای و فلزات سنگین رتبه بسیار پایین و از نظر آب شرب و ساماندهی فاضلاب رتبه های خوبی در میان سایر کشورهای جهان دارد.
   مقدوری بابیان اینکه با تدابیر اندیشیده شده توسط شهرداری مشهد و اداره کل محیط زیست استان آلودگی هوا تا حدودی تحت تاثیر قرار گرفته است، تصریح کرد: خوشبختانه در حوزه توسعه فضای سبز مشهد اقدامات خوبی انجام شده از جمله درختکاری 1800 هکتار از اراضی ارتفاعات جنوبی مشهد توسط شهرداری مشهد که با سرعت خوبی در حال توسعه است.
   وی افزود: همچنین در کنار توسعه فضای سبز از سال گذشته توزیع بنزین یورو چهار نیز به صورت 100 درصد در مشهد اجرایی و در راستای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله مترو، اتوبوس و تاکسی اقدامات قابل توجهی از سوی شهرداری مشهد انجام شد.
   وی به افزایش ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب شهر مشهد اشاره و اظهارکرد: طی دو سال اخیر نیز ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب مشهد که سه سال قبل تنها 100 هزار مترمکعب در روز بود با ایجاد دو تصفیه خانه جدید اکنون به 263 هزار مترمکعب در روز افزایش پیدا کرده است.
   وی گفت: خوشبختانه در پی انجام این اقدامات از ابتدای مهرماه جاری تا امروز 17 مهرماه تمام روزها هوای مشهد در شرایط سالم بوده است که امیدواریم با اقدامات و برنامه ریزی های مناسب شاهد کاهش آلودگی هوا باشیم.
   معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با تقدیر از اقدامات شهرداری مشهد در حوزه محیط زیست و کاهش آلودگی هوا افزود: خوشبختانه معاونت خدمات شهری مشهد در میان شهرداریهای سایر شهرها در همه زمینه ها شاگرد اول کشور است و در حوزه فضای سبز، آتش نشانی، پسماند و محیط زیست رتبه های برتر را در اختیار دارد.
   مقدوری به تفاهم نامه شهرداری مشهد با داشنگاه صنعتی شریف در خصوص تدوین سیاهه منابع انتشار آلاینده های هوای مشهد اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه به مطالعات مربوط به حوزه زیست محیطی شهر مشهد نیز توجه خوبی شده است که امیدواریم این اقدامات در آینده باعث خیر وبرکت برای شهر مشهد شود.

   تعداد بازدید: 20
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
هسته گزینش شهرداری مشهد
پورتال شهر مشهد
سازمان حفاظت محیط زیست کشور
مرکز اطلاعات علمی تحصصی مدیریت شهری
مجموع بازدیدها : 3,236,129
تعداد بازدید امروز : 399
تعداد بازدید دیروز : 573
آخرین به روزرسانی : 07:20  1397/09/21
آدرس :

میدان شهدا- شهرداری مرکز - ساختمان توسعه - طبقه اول

تلفن :051-32243943
فاکس :051-32243944
رایانامه :armat-el@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد