فهرست طبقات
پنجشنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۱ ۱۲:۴۴ ۶۲۳
طبقه بندی:
  • پیامها و اطلاعیه ها
  • اخبار اصلی
چچ
2KfYrNix2KfZiiDYt9ix2K0g2YjZitqY2Ycg2KzZhdi5INii2YjYsdmKINiy2KjYp9mE2Ycg2YfYp9mKINin2YTZg9iq2LHZiNmG2YrZg9mKINiv2LEg2YXYtNmH2K8=

اجرای طرح ویژه جمع آوری زباله های الکترونیکی در مشهد

سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد از اجرای طرح ویژه جمع آوری زباله های الکترونیکی از 20 دی تا 20 بهمن خبر داد.

به گزارش مدیریت روابط عمومی و مشارکتهای مردمی حوزه معاونت خدمات شهری، مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد، در تعریف ضایعات الکترونیکی گفت: کلیه قطعات الکترونیکی از جمله کامپیوتر، موبایل، باطری، مدارات مجتمع، خازن ها، مقاومت ها و بردها است که طبیعتا بعد از استفاده کارآیی خود را از دست می دهند یا از بین می روند که باید بازیافت شوند.
نجفی گفت: ضایعات الکترونیکی حاوی مواد خطرناک مانند سرب ، کادمیوم و جیوه است که رهاسازی آن برای سلامتی انسان زیان آور است.
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند بیان کرد: با توجه به این که این ضایعات خطرات زیادی برای شهروندان دارد،اولین کارخانه بازیافت ضایعات الکترونیکی کشور در مشهد افتتاح شده است.
نجفی ادامه داد: این کارخانه با صرف هزینه ای بالغ بر 140 میلیون تومان احداث شده و روزانه به طور میانگین ظرفیت بازیافت 800 کیلوگرم ضایعات الکترونیکی را دارد.
علی نجفی از اجرای طرح جمع آوری ضایعات الکترونیکی در مشهد خبر دادو در این خصوص اظهار کرد: به منظور ترغیب شهروندان به مشارکت در بازیافت قطعات الکترونیکی از 20 دی تا 20 بهمن ماه طرح جمع آوری ضایعات الکترونیکی به صورت ویژه اجرا می شود.
وی در توضیح این طرح خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند با مراجعه به ایستگاه های مبادله پسماند، قطعات الکترونیکی بلااستفاده خود را تحویل داده و با دریافت کارت مخصوص در قرعه کشی سازمان مدیریت پسماند شرکت کنند.
نجفی ادامه داد: جوایز این طرح نیز قطعات مختلف الکترونیکی و کامپیوتری است. به گفته وی شهروندان می توانند غیر از بازه زمانی در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح ، در زمینه بازیافت ضایعات الکترونیکی مشارکت داشته باشند.
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند در خصوص تعداد ایستگاه های مبادله پسماند نیز تصریح کرد: 35 ایستگاه مبادله پسماند خشک و یک ایستگاه ویژه مبادله ضایعات الکترونیکی ( خیابان سعدی) در مشهد فعال است.
نجفی در خصوص برنامه افزایش ایستگاه ها خاطر نشان کرد: سازمان مدیریت پسماند به دنبال جایگزینی ایستگاه های پسماند با واحدهای ثابت و ساختمانی است تا از این طریق برای ساکنان اطراف نیز مزاحمتی ایجاد نشود.

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.683031241099
Qt: 1.3886873722076