فهرست طبقات
شنبه, ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۲۴ ۲۵
طبقه بندی: اخبار اصلی
چچ
آماده سازی ۶ هزار متر مکعب خاک ترکیبی، برای گلکاری های استقبال از بهار

مدیر کل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد؛

آماده سازی ۶ هزار متر مکعب خاک ترکیبی، برای گلکاری های استقبال از بهار

مدیر کل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد، از تولید و آماده سازی ۶ هزار متر مکعب خاک ترکیبی غنی از مواد آلی و تولید شده از ضایعات فضای سبز شهر مشهد، به منظور ایجاد بستر کاشتی مناسب برای گلهای فصلی استقبال از بهار ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد، سید علی اکبر انتظام با اعلام این خبر اظهار داشت: شهرداری مشهد در سال‌های اخیر در زمینه تولید خاک ترکیبی مورد نیاز در فضای سبز شهری، به خودکفایی رسیده و یکی از مهمترین موارد استفاده از این نوع خاک ها، در گلکاری های استقبال از بهار است.

وی ادامه داد: در همین راستا فرآیند آماده سازی خاک ترکیبی به منظور استفاده در عملیات استقبال از بهار ۱۴۰۰، از اواسط سال جاری شروع شده و همچنان ادامه دارد و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امسال ۶ هزار متر مکعب خاک ترکیبی در گلکاری های سطح شهر استفاده می شود. انتظام افزود: تاکنون بیش از ۹۰ درصد خاک مورد نیاز در گلکاری های استقبال از بهار در میان مناطق ۱۳ گانه شهر توزیع شده است و این فرآیند همچنان ادامه دارد.

مدیرکل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد ادامه داد: در خصوص آماده سازی خاک مورد نیاز برای فلاورباکس های سطح شهر نیز، ۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب خاک ترکیبی تهیه شده، تا بستر کاشت مناسبی برای گلهای فصلی کاشته شده در این فلاور باکس ها ایجاد شود. وی ادامه داد: بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته با مناطق ۱۳ گانه شهر مشهد و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مقرر گردیده است تا کلیه فرآیندهای گلکاری، لکه گیری و بازپیرایی فضاهای سبز شهر مشهد، تا ۲۰ اسفند ماه به اتمام برسد.