فهرست طبقات
دوشنبه, ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۴۲ ۱۵
طبقه بندی: اخبار اصلی
چچ
مشهد، پیشرو در توسعه کشاورزی شهری/تیرماه، بهره برداری از فاز اول دومین بوستان کشاورزی شهری

معاون شهردار مشهد:

مشهد، پیشرو در توسعه کشاورزی شهری/تیرماه، بهره برداری از فاز اول دومین بوستان کشاورزی شهری

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، با اشاره به پیشتاز بودن این کلانشهر در زمینه توسعه بوستان های کشاورزی شهری در ایران، از بهره‌برداری فاز اول دومین بوستان کشاورزی شهری در تیر ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر اظهار داشت: عملیات احداث بوستان کشاورزی شهری مهندس شهرستانی، واقع در خیابان حر، به عنوان دومین بوستان کشاورزی شهری ایران پس از کشت پارک‌ مشهد، از سال گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی افزود: این بوستان در فضایی به وسعت بیش از ۷۳ هکتار و با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال در حاشیه شهر مشهد در حال احداث است که تاکنون پیشرفت فیزیکی ۲۲ درصدی داشته و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته فاز اول آن در تیر ماه سال جاری آماده بهره برداری خواهد بود.

یعقوبی خاطر نشان کرد: بوستان‌های کشاورزی شهری علاوه بر ایجاد فضایی مفرح برای شهروندان، عرصه ای برای تولید محصولات ارگانیک، افزایش مشارکت اجتماعی و کمک به معیشت خانواده هستند و با توجه به جایگاه مهم تولیدات محصولات کشاورزی در اقتصاد کشور، توسعه این نوع از بوستان‌ها به ویژه در مناطق حاشیه‌ای کلان‌شهرها، می‌تواند بستر مناسبی را برای اشتغال و رونق تولید فراهم سازد.