فهرست طبقات
شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۷:۴۸ ۴۰
طبقه بندی: اخبار اصلی
چچ
پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی پروژه "کشت پارک"/ "کشت پارک"، الگویی متفاوت برای افزایش مشارکت اجتماعی شهروندان در شهر

معاون شهردار مشهد:

پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی پروژه "کشت پارک"/ "کشت پارک"، الگویی متفاوت برای افزایش مشارکت اجتماعی شهروندان در شهر

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، در حاشیه بازدید رییس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد از روند احداث اولین بوستان کشاورزی شهری ایران، از پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی این پروژه بزرگ و تاثیرگذار، در حاشیه مسیل چهل بازه مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر اظهار کرد: پروژه کشت پارک از سال گذشته با اعتباری بالغ بر ۱۷۷۰ میلیارد ریال در فضایی به وسعت بیش از ۲۳ هکتار آغاز شد و هم اکنون با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی در حال اجرا است.

وی افزود: در این بوستان منحصر به فرد، علاوه بر حدود ۲ هکتار فضای اختصاص یافته به موضوع کشاورزی شهری، آبنمایی به انضمام محوطه پیرامونی به وسعت حدود ۳ هکتار، در ضلع شرقی این بوستان تعبیه شده که پس از بهره برداری می تواند فضای مطلوب و دلنشینی را برای شهروندان فراهم کند.

یعقوبی ادامه داد: در بخش کشاورزی شهری این بوستان، بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده ، حدود ۵۰۰ قطعه زمین کشاورزی با ابعاد مختلف در نظر گرفته شده و قرار است این قطعات پس از تکمیل این پروژه، و براساس ضوابط و شرایط خاصی که اطلاع رسانی خواهد شد، در اختیار شهروندان علاقمند قرار گیرد.

معاون شهردار مشهد افزود: یکی از مهمترین اهداف این پروژه، افزایش مشارکت اجتماعی شهروندان از طریق کشت و کار و تولید محصولات کشاورزی سالم و ارگانیک بوده است، که از همین نظر کشت پارک مشهد را می‌توان به عنوان الگویی متفاوت برای افزایش مشارکت اجتماعی شهروندان در شهر دانست.

یعقوبی ادامه داد: کاشت انواع محصولات کشاورزی توسط خود شهروندان، باعث افزایش نشاط اجتماعی خواهد شد؛ چرا که در زندگی اجتماعی امروز و افزایش پدیده آپارتمان نشینی در کلان شهرها، ارتباط شهروندان با طبیعت و حال و هوای کشت و کار محصولات کشاورزی بسیار کمرنگ شده و تخصیص و در اختیار قرار دادن چنین فضاهایی به شهروندان، سرزندگی اجتماعی را در محیط‌های شهری به طور قابل توجهی افزایش خواهد داد.

یعقوبی در پایان خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، فاز اول این بوستان کشاورزی شهری ایران تا پایان خردادماه سال جاری آماده بهره برداری خواهد بود