فهرست طبقات
چهارشنبه, ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۱۸ ۲۳
طبقه بندی: اخبار اصلی
چچ
افزایش ۱۲۱چشمه سرویس بهداشتی به ظرفیت سرویس های بهداشتی شهر مشهد/ ضدعفونی مکرر و روزانه سرویس های بهداشتی در شهر

افزایش ۱۲۱چشمه سرویس بهداشتی به ظرفیت سرویس های بهداشتی شهر مشهد/ ضدعفونی مکرر و روزانه سرویس های بهداشتی در شهر

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد، از توسعه و گسترش تعداد سرویس های بهداشتی شهری در کلانشهر مشهد، با تأکید بر مناطق پر تردد شهری و هسته مرکزی شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد، سید محسن رهنمایی با اعلام این خبر اظهار داشت: توسعه کمی و کیفی سرویس های بهداشتی شهری به عنوان یکی از زیرساخت‌های خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران حریم مطهر رضوی طی سال های اخیر به طور گسترده‌ای مورد توجه قرار گرفته و در همین راستا بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در سال گذشته بیش از ۸۴۰ چشمه سرویس بهداشتی به صورت ثابت و سیار در معابر مختلف شهری در دسترس شهروندان قرار گرفته است.

رهنمایی افزود: در سال گذشته ۵۶ چشمه سرویس بهداشتی احداث شده که بزودی مورد بهره برداری قرار می گیرد، همچنین تعداد ۶۵ چشمه سرویس بهداشتی سیار نیز تامین گردیده که به فراخور نیاز در نقاط مختلف شهر مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. وی ادامه داد: در حال حاضر در مجموع بالغ بر ۳۰۶۱ چشمه سرویس بهداشتی ثابت و سیار در شهر مشهد جانمایی شده است که از این تعداد، ۸۳۴ چشمه سرویس بهداشتی، در سطح معابر و نقاط پرتردد شهر و ۲۲۲۷ چشمه سرویس بهداشتی در سطح بوستانهای شهری مستقر هستند.

رهنمایی بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با لحاظ مشارکت مساجد در قالب تفاهمنامه با شهرداری پیش بینی می شود در سال جاری تعداد سرویس های بهداشتی ثابت و سیار مستقر در حاشیه معابر شهری به ۱۶۷۳ چشمه سرویس بهداشتی برسد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد اضافه کرد: این سرویس های بهداشتی به طور معمول از ساعت ۶ صبح تا ۱۰ شب برای خدمت رسانی به شهروندان فعال هستند و با توجه به شیوع ویروس کرونا به صورت روزانه و مکرر ضدعفونی می شوند.