فهرست طبقات
شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۱۱ ۷
طبقه بندی: اخبار اصلی
چچ
2KfZitis2KfYryAxNzAw2YfZg9iq2KfYsSDZgdi22KfZiiDYs9io2LIg2LfZiiDahtmH2KfYsdiz2KfZhC8gNTcg2KjZiNiz2KrYp9mGINiv2LEg2YXZhtin2LfZgiDZg9mFINio2LHYrtmI2LHYr9in2LEg2KfZitis2KfYryDYtNiv2Ycg2KfYs9iq

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد؛

ایجاد 1700هکتار فضای سبز طی چهارسال/ 57 بوستان در مناطق کم برخوردار ایجاد شده است

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: طی چهارسال گذشته حدود 1700 هکتار به فضای سبز مشهد افزوده شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی در مراسم بهره برداری از پروژه تفریحی زیست‌پارک مشهد که با حضور شهردار و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد برگزار شد، افزود:سرانه فضای سبز مشهد سال 96 برابر 14.6 مترمربع بود که اکنون به 18.5 مترمربع رسیده است یعنی ۱۷۰۰ هکتار فضای سبز ایجاد شده که ۳۰۰ هکتار در فضای شهری و مابقی کمربند سبز است.
وی با بیان اینکه پراکندگی فضای سبز شهری مهم است وبه آن توجه کرده ایم، اظهارکرد: برهمین اساس 57 بوستان را در این دوره در مناطق کم برخوردار احداث کرده ایم.
معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کرد حفظ ارتباط طبیعت بیرونی با محیط شهری است، کمربند سبز ، کوهشار و زیست‌‌پارک باعث این ارتباط می‌شود.
یعقوبی با بیان اینکه طی چهار سال گذشته بوستان های موضوعی زیادی مثل جلوخان و مادر و کودک را افتتاح کرده ایم، اظهارکرد: کشت‌پارک نیز رویکرد موضوعی دارد که اولین بار در مشهد در حال احداث است و تا ماه‌های آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
وی ادامه داد: در مجموع 7 باغ در مجموعه زیست‌پارک تعریف شده است؛ در مجموع زیست پارک پروژه بوم گردی و اشنایی شهروندان با زندگی روستایی و عشایری و در محیط تپه ماهوری ایجاد شده است که سعی کردیم کمترین دخل و تصرف را در آن داشته باشد.
معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه 16 گونه گیاهی با نظر متخصصین دانشگاه فردوسی کاشته شده است، خاطرنشان کرد: مبلمان مطابق با محیط است. از کوه پارک به زیست پارک 450 متر طولی منظرگاه دارد و بعد از منظرگاه سنگفرش به طول یک کیلومتر انجام شده است.
یعقوبی گفت: در زیست پارک بند آبگیر داریم که دو منظوره است، هم از باران آب جمع می‌کند وهم از چشمه آب می‌گیرد.
وی ادامه داد: همچنین باغ بازی کودکان با محیط طبیعی و باغ تاج را نیز در این مجموعه داریم که با جزئیات زندگی عشایری توصیف شده است.
معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد افزود: باغ نشاط، محل بازی های دست جمعی، باغ حضور برای خانواده‌ها و باغ روستایی نیز از دیگر باغ های ایجاد شده در مجموعه زیست پارک است که امروز شاهد افتتاح آن بودیم.

آدرس کوتاه شده: