یکشنبه, ۰۴ مهر ۱۴۰۰ ۲۲:۲۷ ۱۸
طبقه بندی: اخبار اصلی
چچ
2KfZgdiy2KfZiti0INi62YTYt9iqINiw2LHYp9iqINmF2LnZhNmCINiv2LEg2LPYt9itINi02YfYsSDZhdi02YfYry8g2YPZitmB2YrYqiDZh9mI2Kcg2K/YsSDYtNix2KfZiti3INio2LPZitin2LEg2YbYp9iz2KfZhNmF

با توجه به افزایش سرعت باد و وقوع ناپایداری در جو صورت گرفت؛

افزایش غلطت ذرات معلق در سطح شهر مشهد/ کیفیت هوا در شرایط بسیار ناسالم

رییس اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد از افزایش غلطت ذرات معلق در سطح شهر مشهد خبرداد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد، محمد پذیرا با بیان این خبر اظهار کرد: با توجه به افزایش سرعت باد و وقوع ناپایداری در جو غلطت ذرات معلق در سطح شهر مشهد به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.
وی افزود: غلظت ذرات معلق در عرض یک ساعت ۱۲ برابر شده و از عدد ۶۰۰ میکروگرم بر متر مکعب فراتر رفته است همچنین میانگین غلظت ایستگاه ها در دو ساعت گذشته به عدد ۲۶۶ میکروگرم بر متر مکعب رسیده است، که این میزان ۹ برابر استاندارد جهانی است.
رییس اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد بیان کرد: شرایط هشدار غلظت ذرات معلق کوچکتر از دو و نیم میکرون (۲۵ میکروگرم بر متر مکعب) و ۱۲ برابر میانگین غلظت شهر مشهد (۲۳ میکروگرم بر متر مکعب) است.
پذیرا خاطرنشان کرد: با تبدیل عدد فوق به شاخص کیفیت هوا این میزان به شاخص ۳۱۶ AQI می رسد که نمایانگر شرایط بسیار ناسالم در طبقه بندی شاخص کیفیت هوا است.
وی اضافه کرد: در این شرایط توصیه می شود تمامی افراد از فعالیت های طولانی در خارج از منزل اجتناب کرده و افراد حساس شامل بیماران قلبی و ریوی و سالمندان و کودکان به هیچ عنوان از منزل خارج نشوند. در صورت ضرورت حتما از ماسک هایی با استاندارد N۹۵ استفاده شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 3.4056193033854
Qt: 3.9205484390259