معاونت خدمات شهری
معاونت خدمات شهری
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 48
   کد: 182971
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد:

   مشهد به عنوان اولین کلانشهر کشور به دو دستگاه نردبان ۷۲ متری آتش‏نشانی تجهیز می‌شود/ روند شتابان توسعه ایستگاه‎های آتش‎‏نشانی در سال ۹۸

   علاوه بر این ضمن شروع عملیات بازسازی و مقاوم‌سازی تعدادی از ایستگاه‌‎ها، با توجه به جانمایی‏هایی که انجام شد، مطالعات ساخت دو ایستگاه دیگر در محدوده بوستان جنگلی وکیل‏ آباد و خیابان شیرازی در حریم، حرم امام رضا (ع) در حال انجام است.
    مشهد به عنوان اولین کلانشهر کشور به دو دستگاه نردبان ۷۲ متری آتش‏نشانی تجهیز می‌شود/ روند شتابان توسعه ایستگاه‎های آتش‎‏نشانی در سال ۹۸

   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: مشهد به عنوان اولین کلانشهر کشور به دو دستگاه نردبان ۷۲ متری آتش‏نشانی تجهیز می‌شود.
   به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با بیان این مطلب اظهار داشت: یکی از موضوعات راهبردی که به صورت جدی در حوزه آتش‌نشانی پیگیر هستیم، موزش، پیشگیری و فرهنگسازی با رویکرد کودکان و خانواده است و در کنار این سه اصل مهم، توسعه سریع ایستگاه‎های آتش‌‎نشانی را نیز در دستور کار خود قرار داده‎ایم.
   وی ضمن اشاره به این‏که در حال حاضر ۴۹ ایستگاه و پایگاه آتش‎نشانی در شهر مشهد فعالیت دارند، گفت: هم‌اکنون ۵ ایستگاه دیگر در حال احداث هستند که با توجه به روند اجرایی پروژه‏ها، سه ایستگاه آن تا پایان سال ۹۸ به بهره‎برداری خواهد رسید و دو ایستگاه دیگر نیز در نیمه اول سال ۹۹ به اتمام خواهد رسید.
   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد ادامه داد: علاوه بر این ضمن شروع عملیات بازسازی و مقاوم‌سازی تعدادی از ایستگاه‌‎ها، با توجه به جانمایی‏هایی که انجام شد، مطالعات ساخت دو ایستگاه دیگر در محدوده بوستان جنگلی وکیل‏ آباد و خیابان شیرازی در حریم، حرم امام رضا (ع) در حال انجام است.
   یعقوبی ضمن اشاره به برگزاری آزمون استخدامی آتش‎‏نشانی ابراز امیدواری کرد: برگزاری آزمون جذب نیروها، می‎‏تواند تا حد زیادی به کمبود نیرو در آتش‎‏نشانی کمک کند.
   وی ادامه داد: آتش‎‏نشانی از مشاغل سخت و زیان‎آور است و با توجه به توسعه ایستگاه‎‏های آتش‎نشانی و بازنشستگی ماهیانه پرسنل، پیگیر هستیم تا با اخذ مجوزهای لازم در سال‎های آتی آتش‎‏نشانان بیشتری را در مشهد استخدام کنیم.
   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: در مهرماه سال جاری با بهره‏برداری از دو خودرو نردبان پلتفرم ۷۲ متری آتش‎نشانی ویژه اطفاء حریق در ساختمان‎های مرتفع که از کشور ایتالیا خریداری شده است، مشهد نخستین شهر کشور خواهد بود که به چنین خودروهای پیشرفته‌ای در حوزه آتش‎نشانی تجهیز می‎شود.

   تعداد بازدید: 48
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
هسته گزینش شهرداری مشهد
پورتال شهر مشهد
سازمان حفاظت محیط زیست کشور
مرکز اطلاعات علمی تحصصی مدیریت شهری
مجموع بازدیدها : 3,725,976
تعداد بازدید امروز : 2,549
تعداد بازدید دیروز : 5,061
آخرین به روزرسانی : 08:17  1398/09/25
آدرس :

میدان شهدا- شهرداری مرکز - ساختمان توسعه - طبقه اول

تلفن :051-32243943
فاکس :051-32243944
رایانامه :hoseinpoor-m@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد